Dlaczego warto zostać Cheerleaderką?

08-09-2020, 13:06 Dodatkowe projekty

Cheerleading większości z nas kojarzy się z grupą uśmiechniętych dziewczynek, tańczących z kolorowymi pomponami. Niektórym przychodzą też na myśl efektowne elementy gimnastyki prezentowane podczas występów, a jeszcze innym dopingowanie w meczowych przerwach. Czym tak naprawdę jest cheerleading? Jakie korzyści zyskują młode dziewczynki, które tańczą w drużynie cheerleaderek?

Jest sporo prawdy w tym, co wielu osobom intuicyjnie przychodzi na myśl, gdy pomyślą o tańczących z pomponami dziewczynkach. Cheerleading to przede wszystkim połączenie tańca, akrobatyki i oczywiście dobrej zabawy. Rolą cheerleaderek jest doping podczas meczu, przekazywanie publiczności swojej pozytywnej energii i zarażanie uśmiechem!

Jakie zalety wynikają z bycia cheerleaderką?

Dziewczynki poza sferą fizyczną, w której poprawie ulega motoryka ciała, koordynacja ruchowa i fizyczna oraz zwiększa się siła, gibkość i zwinność, rozwijają się także w obszarze społecznym i emocjonalnym.

Improwizacje ruchowe oraz ćwiczenia wykonywane w takt muzyki rozwijają w dzieciach poczucie rytmu, kreatywność oraz inwencję twórczą. Zapamiętywanie choreografii tanecznych pozwala poprawić pamięć i koncentrację.

Regularne występy przed publicznością sprawiają, że dziewczynki nie tylko nabierają pewności siebie, ale uczą się także wystąpień publicznych. Ważnym elementem jest również nauka wsparcia, którego poprzez kibicowanie udzielają swoim rówieśnikom.

Nauka elementów akrobatycznych i choreograficznych nierzadko wymaga dużo konsekwencji i samozaparcia. Wymaga to od dziewczynek ciągłych prób, mnóstwo cierpliwości i uporu w dążeniu do celu. Są to cechy, które przydają się nie tylko podczas treningów.  Ich efekt będzie widoczny również w wielu innych sferach życia młodych tancerek.

Warto wspomnieć jeszcze o jednej, bardzo ważnej korzyści. Dziewczynki  w drużynie uczą się współpracy, wzajemnego wsparcia i bezinteresownej pomocy. Każda grupa z biegiem czasu zaczyna tworzyć paczkę przyjaciół, na którą w każdej chwili może liczyć.

Kiedy jest dobry czas, aby zostać cheerleaderką?

Do najmłodszej grupy treningowej mogą dołączyć dziewczynki już od 4. roku życia. Rozpoczynanie treningów w tak młodym wieku jest ogromną zaletą. Przede wszystkim dlatego, że dziecięcy układ kostny i mięśniowy nie jest jeszcze do końca wykształcony, więc w krótkim czasie mogą one osiągnąć niesamowite efekty, szczególnie w obszarze zwiększania elastyczności mięśni. Im wcześniej dziewczynki rozpoczynają treningi z elementami rozciągania i akrobatyki, tym szybciej osiągną efekt wymarzonego szpagatu czy linki.

Treningi każdej grupy wiekowej są dostosowane do tempa rozwoju motorycznego, mentalnego i psychicznego. Najmłodsze uczestniczki poznają istotę cheerleadingu poprzez zabawę oraz naukę rozpoznawania rytmu piosenek. Starsze dziewczynki uczą się bardziej zaawansowanej choreografii, osiągając kolejne poziomy tanecznych i gimnastycznych umiejętności, a to wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Gdzie trenują Panthers Cheerleaders?

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. We wtorki i czwartki w SP 34 na os. Bolesława Śmiałego 107 w Poznaniu! Młodsze dziewczynki zaczynają o godzinie 17.00, natomiast starsze o 17.45. Dołącz do drużyny Panthers Cheerleaders już dziś! Zadzwoń i umów się na bezpłatne zajęcia pokazowe: 510799428


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group