Dlaczego lato to najlepsza pora na sport?

11-06-2019, 15:50

Większość z nas swoje najlepsze wspomnienia związane ze sportem, przeżyło w okresie letnim. Ciepłe powietrze, więcej czasu wolnego związanego z wakacjami, to wszystko zachęca nas do jak najlepszego wykorzystania słonecznych dni. Ale jakie są inne korzyści trenowania w wakacje? 

1. Idealna pogoda

W inne pory roku pogoda często pozostawia wiele do życzenia. Śnieg, niska temperatura czy mocne opady deszczu, krzyżują nasze sportowe plany. Lato sprawia, że nasza aktywność fizyczna może trwać cały dzień. W bardziej upalne dni zawsze możemy poczekać, aż wieczorem temperatura stosownie się ochłodzi. Akademia Piłkarska Reissa w lokalizacjach z dostępem do plaży, organizuje specjalne treningi beach soccera, w pełni wykorzystując korzyści płynące z ciepłego powietrza. Pamiętajmy jednak o odpowiedniej ochronie skóry przed słońcem i dbaniu o nawodnienie organizmu. 

2. Mądra organizacja czasu

Coraz więcej dzieci ma problem z aktywnym gospodarowaniem wolnego czasu. Wraz z gwałtownym rozwojem technologii i powszechnym dostępem do elektroniki, dzieci zaczęły zamykać się w pokojach przy komputerach. Te niezdrowe nawyki powinniśmy równoważyć odpowiednią ilością ruchu i sportu. Elastyczny czas zajęć w okresie letnim pozwoli na łatwiejsze uprawianie sportu. 

3. Poprawa ilości witamin w organizmie

Przebywanie na słońcu ma zbawienny wpływ na syntezę witamin D w naszym organizmie. To szczególnie ważna witamina dla sportowców, ze względu na jej wzmacniające działanie na kości. Witamina D poprawia również nasz humor, efektywnie zbijając hormon stresu. Warto również suplementować się w tym okresie witaminami E i K, które dodatkowo zapewnią nam pełnie zdrowia. W naszej Akademii posiadamy profesjonalnego dietetyka, który dba o naszych piłkarzy i ich dietę - także w okresie letnim. 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group