W drugiej połowie września swoją działalność na poznańskim Dębcu rozpoczął nowoczesny ośrodek Akademii Piłkarskiej Reissa, który powstaje przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz Miastem Poznań. Całoroczny obiekt będzie służył zawodnikom Akademii, uczniom szkoły, a także mieszkańcom dzielnicy czy okolicznych miejscowości. To kolejna z inwestycji Akademii, która swoje bazy szkoleniowe ma już m.in. w Lesznie czy Baranowie.

Kompleks APR Arena Dębiec, którego budowa trwała bezpośrednio przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, prócz profesjonalnego boiska ze sztuczną nawierzchnią i hali pneumatycznej, będzie oferował możliwość skorzystania z siłowni, centrum fizjoterapii, szatni oraz szerokiego zaplecza gastronomicznego. Ważnym atutem miejsca jest działający internat czy hotel oraz bliskość autostrady A2 i stacji PKP, co ułatwia dotarcie i możliwość skorzystania z oferty całego Centrum.

"Obiekt jest kolejnym ważnym etapem w rozwoju naszego klubu oraz jednej z naszych 90 lokalizacji w Wielkopolsce. Dobra komunikacja gwarantuje, że dojazd do obiektu będzie łatwy nie tylko dla poznaniaków, ale również drużyn z innych lokalizacji, które zwłaszcza w okresach zimowych będą miały komfortowe warunki do trenowania i rozgrywania meczów w zadaszonym i ogrzewanym obiekcie."  – relacjonuje Piotr Matecki, Prezes Akademii Piłkarskiej Reissa.

"W obiekcie, który ma wariant dzielenia na 4 mniejsze boiska prowadzone są specjalistyczne treningi bramkarskie oraz indywidualne, szkolenia dla naszych trenerów, a także rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich." – dodaje.

"Nieopodal zaczynałem swoją przygodę z piłką, na historycznym już stadionie Lecha. Od kilku lat moja Akademia prowadzi treningi m.in. na Dębcu i jest ważną częścią sportowego Poznania. Już konkurujemy z najsilniejszymi Akademiami w Polsce i chcemy aby utalentowani zawodnicy zostawali w stolicy Wielkopolski, dlatego zapewniamy w naszym klubie ciągłość szkolenia od 4-latka do seniora. Uruchomione zostały także klasy w szkole podstawowej i liceum." - opowiada o motywach powstania obiektu Piotr Reiss.

Nowopowstałę centrum szkoleniowe służyć będzie zawodnikom, na co dzień trenującym w Akademii Piłkarskiej Reissa w lokalizacjach Poznań-Dębiec, Poznań - Świerczewo-Górczyn, Poznań – Wilda, czy z podpoznańskiego Lubonia, jak i zawodnikom ze struktur reprezentacyjnych.

Co ważne, Centrum jest otwarte nie tylko dla Akademii, ale również dla mieszkańców. Dzięki temu ma szansę nie tylko przyczynić się do poprawy jakości gry i realizacji piłkarskiej pasji wielu miłośników futbolu, ale również integrować różnorodne grupy chcące skorzystać z możliwości i różnorodnej oferty obiektu. 

Obiekt można zarezerwować tutaj.

Projekt i wykonanie: cogitech group