APR Arena Dębiec zachwyca!

24-12-2018, 12:33 Rozwój Akademii

Dziś oficjalnie rozpoczął działalność na poznańskim Dębcu nowoczesny ośrodek szkolenia Akademii Piłkarskiej Reissa, który powstał przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz Miastem Poznań. Całoroczny obiekt będzie służył zawodnikom Akademii, uczniom szkoły oraz mieszkańcom dzielnicy.

Budowa boiska na Dębcu to przykład jak można połączyć środki prywatne oraz publiczne w stworzeniu przestrzeni, która w znaczący sposób zmieni atrakcyjność tej części miasta. Niewątpliwie Arena Dębiec imponuje i każdy, kto będzie miał okazję trenować na obiekcie może poczuć się jak zawodowiec. Dzięki zaangażowaniu wydziału gospodarki nieruchomościami, wydziału oświaty, dyrekcji oraz akademii powstał obiekt, który będzie służył uczniom szkoły i mieszkańcom- powiedział Mariusz Wiśniewski Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Zobacz pełną galerie zdjęć

W ramach kompleksu APR Arena Dębiec, znajdującego się bezpośrednio przy szkole, oprócz profesjonalnego boiska ze sztuczna nawierzchnią i hali pneumatycznej, znajdzie się także docelowo, siłownia, centrum fizjoterapii, szatnie oraz zaplecze gastronomiczne. W pobliżu już funkcjonuje hotel oraz internat.

Nieopodal zaczynałem swoją przygodę z piłką, na nieistniejącym już stadionie Lecha. Od kilku lat moja Akademia prowadzi treningi m.in. na Dębcu, pobliskiej Wildzie, Świerczewie czy Luboniu i jest ważną częścią sportowego Poznania - opowiada o motywach powstania obiektu Piotr Reiss.

Powstanie obiektu jest ważnym etapem w rozwoju klubu oraz jednej ze 130 lokalizacji Akademii Piłkarskiej Reissa.

Nowopowstałe centrum szkoleniowe służyć będzie zawodnikom, na co dzień trenującym w Akademii Piłkarskiej Reissa w lokalizacjach Poznań-Dębiec, Poznań - Świerczewo-Górczyn, Poznań – Wilda, czy z podpoznańskiego Lubonia, jak i zawodnikom ze struktur reprezentacyjnych. Ważne, że obiekt jest także w pełni dostępny dla mieszkańców Poznania.

W obiekcie, który będzie miał wariant dzielenia na 4 mniejsze boiska prowadzone będą specjalistyczne treningi bramkarskie oraz indywidualne, szkolenia dla naszych trenerów, a także rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. – dodaje Piotr Matecki.

Więcej informacji o obiekcie: www.arenadebiec.pl 

Zarezewuj już dzisiaj!
 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group