Propozycja zajęć pozalekcyjnych dla chłopców i dziewczynek!

04-09-2019, 14:12 Zajęcia pozalekcyjne to bardzo ważny element w prawidłowym rozwoju dziecka. Rozbudzają w najmłodszych ciekawość świata, zainteresowania, a nierzadko dają początek pasji na całe życie. Uczą dzieci również umiejętności miękkich, dzięki którym łatwiej wchodzą one w relacje z innymi, lepiej radzą sobie ze stresem i wyrażaniem emocji oraz uczą się słuchania i uważności. Zajęcia sportowe pomagają w rozwoju ruchowym dziecka, co przeciwdziała otyłości i pozytywnie wpływa na ich postawę oraz zdolności motoryczne.

Kompleksowy rozwój młodego piłkarza. Czym jest i na czym polega?

28-08-2019, 09:49 Rozwój młodego piłkarza to złożony proces, który poza rozwojem fizycznym powinien bazować także na innych obszarach. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, które w późniejszym czasie dadzą pozwolą zawodnikowi zrobić profesjonalną karierę piłkarską potrzebny jest zarówno rozwój fizyczny, psychiczny jak i mentalny. Z myślą o osobach, którym zależy na indywidualnej współpracy z trenerem, na poprawie poszczególnych umiejętności piłkarskich oraz kompleksowym rozwoju we wszystkich obszarach powstał projekt Indywidualnych Fundamentów Gry.

Pierwsze kroki młodego bramkarza. Jak rozpocząć bramkarską przygodę?

21-08-2019, 09:30 Podczas gry w piłkę nożną na boisku znajduje się 11 zawodników. Każdy z nich pełni w meczu inną rolę. Młodzi piłkarze często zmieniają swoją pozycję, aby wybrać tę w której czują się najswobodniej i która daje im najwięcej satysfakcji i radości. Jedną z najbardziej specyficznych jest pozycja bramkarza. Wymaga innego przygotowania oraz wyposażenia niż pozostałe i odgrywa na boisku kluczową rolę. Coraz więcej młodych graczy podejmuje decyzję o tym, że chcą iść w ślady Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Fabiańskiego czy Artura Boruca – najsłynniejszych polskich golkiperów. Jak pomóc małemu piłkarzowi rozpocząć bramkarską przygodę?

Kim są i jak trenują cheerleaderki?

12-08-2019, 12:37 Czy cheerleaderki to tancerki, gimnastyczki, artystki czy jak twierdzi wiele osób tylko dziewczyny machające pomponami? Cheerleaderki są dziś przez wiele osób postrzegane negatywnie, a wszystko za sprawą mało ambitnych filmów o amerykańskich nastolatkach, które przedstawiają tę dyscyplinę w złym świetle, a ich treść bardzo często mija się z prawdą. Jak jest naprawdę? Kim są cheerleaderki, jaka jest ich rola podczas meczu, co jest najtrudniejsze w tej dyscyplinie sportu oraz dlaczego w Polsce wśród oferty zajęć tanecznych dla dzieci wciąż istnieje tak mało zespołów cheerleaderek?

,,Piłka nożna jest kobietą”. O dziewczęcej pasji do piłki opowiadają trenerki APR Ladies.

05-08-2019, 13:11 Margaret Thatcher zapytana o to, jak czuje się jako kobieta premier, odpowiedziała szczerze: Nie wiem, nigdy nie byłam mężczyzną! Tak samo mogłyby odpowiedzieć wszystkie kobiety grające w piłkę nożną, która od lat jest uważana za męski sport. Jednak jak pokazują wyniki badań, popularność futbolu wśród kobiet cały czas rośnie. FIFA i UEFA odnotowują zwiększające się zainteresowanie piłką nożną wśród młodych dziewcząt i kobiet. Według danych UEFA z 2015 roku liczba zarejestrowanych w Europie zawodniczek wynosi już 1,2 miliona. Liczba zwiększyła się aż 5-krotnie w ciągu ostatnich 20 lat.
Projekt i wykonanie: cogitech group