Akademia trenuje jak FCB na plaży!

19-08-2019, 10:33 Podsumowania

Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa przebywający na obozie w Darłowie mogli poczuć się jak piłkarze FC Barcelony, gdyż wzięli udział w specjalnym treningu na plaży, który poprowadził trener młodzieżowej reprezentacji Polski w beach sooccer Wojciech Polakowski.

Akademia Piłkarska Reissa w trakcie wakacji organizuje dla swoich wychowanków obozy piłkarskie w najlepszych ośrodkach treningowych. W tym roku kilka obozów odbyło się w Darłowie, a oprócz treningów na naturalnej nawierzchni piłkarze mogli podnieść swoją technikę dzięki treningom na plaży i rozgrywaniu spotkań na pełnowymiarowym boisku do beach sooccera.

Jeden z treningów poprowadził trener młodzieżowej reprezentacji Polski w beach sooccer Wojciech Polakowski, który jest jednym z najbardziej znanych w historii piłki nożnej plażowej w Polsce zawodników. Przypomnijmy, że Polakowski ma za sobą występy w 16 klubach m.in. Amika Wronki, Dyskobolia Grodzisk Wlkp., Kotwica Kołobrzeg czy Śląsk Wrocław. Uczestniczył również w XII Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Plażowej, które odbyły się w Rio de Janeiro na Copacabanie w Brazylii i zdobył bramkę w zwycięskim meczu z Japonią 8:5. Jego najsłynniejszym wychowankiem jest Hubert Idasiak, który z rodzimego klubu UKS Orlik Darłowo trafił bezpośrednio do SSC Napoli i trenuje wspólnie z Arkadiuszem Milikiem oraz Piotrem Zielińskim.

- Od kilku lat reprezentacja Polski jest jedną z czołowych drużyn w Europie, a na plaży przed i w trakcie sezonu trenuje choćby FC Barcelona. Dla mnie na początku gra na plaży była przygodą i możliwością na zobaczenie wielu niezwykłych miejsc na świece. Podczas spotkań beach sooccera nie ma wielu kontuzji, a spotkania są bardzo szybkie i obfitują w wiele pięknych bramek. Ważna jest technika, a trening na plaży pozwala ją poprawić i rozwinąć. To, że Hubert Idasiak trafił z Darłowa do słynnego SSC Napoli to nie przypadek tylko długi proces. Na każdym treningu ciężko pracował, słuchał trenera, uczył się i nie załamywał się po gorszym meczu tylko dalej pracował, aby było lepiej - opowiadał trener Wojciech Polakowski.

Oprócz opowieści o beach sooccer w Polsce i na świecie trener Polakowski odpowiadał na wiele pytań, a następnie poprowadził trening. - Pamiętajcie, abyście w zespole wszyscy pomagali sobie nawzajem. Nawet jak nie wyjdziesz w pierwszym składzie to wspieraj drużynę, pracuj na treningu i czekaj na swoją szansę. Myślcie pozytywnie, a kiedyś dostaniecie swoją wielką szansę - radził Wojciech Polakowski.

Zajęcia na plaży dostarczyły wychowankom Akademii wiele radości i pozwoliły rozwinąć indywidualne umiejętności. Przypomnijmy, że na plaży często zajęcia mają młodzi piłkarze z barcelońskiego ośrodka szkoleniowego La Masia, która wychowała wielu utalentowanych zawodników.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group