Akademia Piłkarska Reissa zajmuje 2. miejsce w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!

02-05-2018, 12:12 Sukcesy Akademii

Kilkudniowe zmagania piłkarzy Akademii z reprezentacji 2008 zakończyły się spełnieniem najskrytszych marzeń! Rozgrywając finał na PGE Narodowym zdobyli 2. miejsce w najpopularniejszym turnieju w Polsce. Jak podsumowuje Prezes PZPN – Zbigniew Boniek „Bycie i granie na stadionie narodowym w tym wieku to jest rzecz nieprawdopodobna”.

W fazie grupowej  piłkarze Akademii zmierzyli się między innymi z drużyną ze Zduńskiej Woli. Kończąc spotkanie wynikiem  2:0, podopieczni trenera Nikodema Brzęckiego zapewnili sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Strzelcami bramek w tym meczu zostali Aleks Kubiak i Mikołaj Daćkus.

1 maja reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa wzięli udział w ćwierćfinale. Pierwszym przeciwnikiem drużyny okazali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Emocje w tym spotkaniu wzięły górę i na kilka minut przed końcem spotkania, po potężnym strzale z połowy przeciwnika, Akademia straciła bramkę. Zawodnicy ze szkółki piłkarskiej Piotra Reissa, szybko jednak potrafili opanować nerwy i dzięki zespołowej akcji w ostatniej minucie, świetnie wykończonej przez Wojtka Szymczaka udało się zremisować i doprowadzić do rzutów karnych. Tutaj na wysokości zadania stanęli zarówno strzelcy jak i bramkarz Akademii. Bezbłędnie rzuty karne wykonali Wojciech Szymczak i Witek Pokora, a do tego dwie obrony rzutów karnych dołożył goalkeeper drużyny - Wojciech Kaczmarek.

Półfinał w wykonaniu młodych piłkarzy Akademii został rozegrany bezbłędnie. Po bardzo dobrym meczu, zawodnicy pokonali SP 44 w Bydgoszczy wynikiem 5:1. Swoje bramki w decydującym spotkaniu oddali: Witek Pokora, Aleks Kubiak i Wojtek Szymczak. Do niedawana odległe marzenie o możliwości zagrania na Stadionie Narodowym miały się spełnić już za kilkanaście godzin!

2 maja o godzinie 10:40 piłkarze Akademii z dumą wyszli na murawę PGE Narodowy. Prowadzona na żywo transmisja w Polsat Sport nie tylko dodała nowych pokładów energii, ale i zmotywowała do działania.

Finał rozpoczął się zdobyciem bramki w pierwszej minucie przez zawodników Akademii. Drużyna z województwa podkarpackiego nie dała za wygraną i szybko odrobiła straconą bramkę. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, przeciwnicy Akademii Piotra Reissa zdobyli drugą bramkę. Mimo wielu fenomenalnych akcji i świetnych uderzeń, wynik utrzymał się do końca spotkania, a zawodnicy Akademii zdobyli 2. miejsce. To był mecz godny finału!

Dziękujemy za fenomenalną grę, piękne bramki i prawdziwą walkę!