Akademia Piłkarska Reissa w programie Akademie Klasy Ekstra

19-05-2019, 11:45 Sukcesy Akademii

Akademia Piłkarska Reissa w programie Akademie Klasy Ekstra

Akademia Piłkarska Reissa wzięła udział w programie „Akademia Klasy Ekstra”, którego organizatorem jest Ekstraklasa SA i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wychowankowie naszego klubu zdominowali rywalizację w Turnieju FUNINO U-9, a przy okazji skorzystali z wielu atrakcji.

- Chcemy poprzez projekt „Akademia Klasy Ekstra” zaszczepiać wśród dzieci już od najmłodszych lat zamiłowanie i pasję do uprawiania sportu, a w szczególności do piłki nożnej. Jest to też sposób, by zachęcić jak najwięcej z nich do rozwijania swoich futbolowych umiejętności - mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

W Wielkopolsce piłkarskie miasteczko powstało na boiskach treningowych Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej. Oprócz Turnieju FUNINIO U-9 i Turnieju AKE U-11 uczestniczy wydarzenia mogli się sprawdzić w kilku różnych konkurencjach m.in. pomiarze siły strzału, celności, dmuchanym boisku do piłkarzyków, panna, teqball lub skorzystać z futbolowych torów przeszkód i wiele innych atrakcji. Ponadto uczestnicy Akademii Klasy Ekstra mogli również zobaczyć trening pierwszego zespołu Lecha Poznań przed meczem z Piastem Gliwice.

- Możliwość sprawdzenia się na tle innych rywali w Turnieju FUNINIO była bardzo cennym doświadczeniem szkoleniowym dla wychowanków naszego klubu. Dzieci przez kilka godzin poczuły się jak piłkarze ekstraklasy i na pewno będzie to dla nich motywacja do dalszego rozwoju, gdyż wielu z nich już dziś zapowiada kontynuację swojej przygody z piłką nożną w klasach sportowych naszego klubu - mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa.

Po zakończeniu wydarzenia wychowankowie Akademii Piłkarskiej Reissa zwiedzali Stadion Miejski w Poznaniu, na którym w barwach Kolejorza przez wiele lat występował patron Akademii. W trakcie zwiedzania największym zainteresowaniem cieszyła się specjalna tablica dedykowana Piotrowi Reissowi.

 

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group