Youtube
Instagram

Więcej niż FUTBOL!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!

10.10.2015 - 5 urodziny Akademii Piłkarskiej Reissa!

10-10-2015 | Godzina 08:07

10 października to data wyjątkowa dla Akademii Piłkarskiej Reissa! To właśnie tego dnia, dokładnie 5 lat temu, swoje treningi zaczęły pierwsze dzieci chcące rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dziś jest ich już ponad 5 tysięcy i razem tworzymy jedną wielką drużynę!

 

Pomysł powstania Akademii nie pojawił się przypadkowo. W polskiej piłce, która cały czas potrzebuje bodźców napędzających jej rozwój, nie można nie korzystać z doświadczenia piłkarzy, którzy najlepiej wiedzą w jaki sposób stworzyć projekt pozwalający na wychowywanie całych pokoleń młodych sportowców. Do tej grupy niewątpliwie zalicza się Piotr Reiss, którego długoletnia i bogata w sukcesy kariera w polskich oraz zagranicznych klubach była niezbędnym elementem do stworzenia Akademii Piłkarskiej. Oprócz patronatu i wsparcia duchowego, Piotr Reiss codziennie bierze udział w życiu naszego klubu. Bez jego rad, sugestii oraz wielkiego zaangażowania, nie bylibyśmy w miejscu, w którym teraz jesteśmy!

– Mój entuzjazm związany z Akademią nie zmienia się od chwili jej powstania. Wręcz przeciwnie - z każdym dniem rośnie. Dlaczego? Wszystko dzięki zawodnikom, których odwiedzam na treningach. To oni napędzają mnie do działania. Każdy uśmiech młodego piłkarza, zadowolenie goszczące na jego twarzy podczas zajęć, a nawet podejmowanie kolejnych prób po nieudanych zagraniach – nie ma nic lepszego od świadomości, że to także dzięki mnie ma on możliwość biegania za piłką i uczestniczenia w profesjonalnym treningu. Poniekąd Akademia spełnia marzenia. Na pewno nie wszyscy zostaną zawodowymi piłkarzami, ale za to przecież nikt nie może być wykluczony poprzez odebranie możliwości podejmowania tej radosnej próby –​ stwierdza Piotr Reiss.

 

 treningi dla dzieci

 

Akademia Piłkarska Reissa to nie tylko piłka nożna. To cała filozofia wychowywania, począwszy od porad dotyczących żywienia dzieci, zdrowego stylu życia, wsparcia w przedszkolach i szkołach, a także długofalowa wizja rozwoju. Zapewniamy pomoc wtedy, kiedy młody piłkarz ją potrzebuje. – Obecnie działamy już w ponad 90 lokalizacjach. Zaczynaliśmy jedynie od województwa wielkopolskiego, a obecnie swoim zasięgiem obejmujemy tereny z większości zachodniej Polski, a także takie miejscowości jak Bydgoszcz, Szczecin czy Świnoujście. Uważamy jednak, że zawsze możemy być lepsi, sami mobilizujemy się do działania. W końcu chcemy wychowywać przyszłych reprezentantów naszego kraju, dlatego nie możemy spocząć na laurach – mówi Piotr Matecki, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa. – Co jednak jest najważniejsze? Mimo ciąłego rozwoju, także tego geograficznego, każdy młody piłkarz objęty jest takim samym programem szkolenia, ma identyczne szanse na poprawienie swoich umiejętności, a to, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to fakt, iż jesteśmy w stanie zapewnić mu profesjonalne treningi w każdej z kategorii wiekowych. Dla zachowania odpowiedniego trybu rozwoju, niezbędne jest to, aby zarówno sam piłkarz, jak i jego rodzice, mieli świadomość, że po skończeniu konkretnego wieku, bezproblemowo może kontynuować treningi w wyższej wiekowo i bardziej zaawansowanej grupie i nie odczuje dyskomfortu związanego ze zmianami – dodaje.

Z okazji 5. urodzin przygotowaliśmy dla Rodziców oraz Zawodników specjalne wspólne treningi, z których galerie można oglądać na poszczególnych podstronach lokalizacji, konkursy na naszym profilu na Facebooku, a także akcję "Przyjdź z kolegą na trening i zgarnij koszulkę Akademii"! A to nie wszystkie atrakcje, które czekają na fanów Akademii w październiku. 

Wierzymy, że wspólne zaangażowanie Zawodników, Rodziców, Trenerów oraz wszystkich osób związanych z naszym klubem pozwoli na to, aby Akademia nadal wyznaczała trendy na płaszczyźnie szkoleniowej, a także w dalszym ciągu będzie kształtowała dziecięcą rzeczywistość!

Wróć do listy