Bądź jak Ewa Pajor!

14-05-2019, 13:30 Rozwój Akademii

Puchar Niemiec, Mistrzostwo Niemiec, najlepszy strzelec ligi – dla przeciętnego kibica piłki nożnej po tych słowach od razu na język ciśnie się imię i nazwisko Roberta Lewandowskiego. Jednak w tym roku wszystkie te osiągnięcia zdobyła piłkarka VFL Wolfsburg i Reprezentacji Polski Ewa Pajor. Polkę już wymienia się w gronie kandydatek do wygrania ‘’Złotej Piłki’’. Sukcesy Ewy świadczą o ciągłym rozwoju i podnoszeniu się poziomu polskiej piłki kobiecej, min. dzięki takim projektom jak APR Ladies, drużyn płkarskich stworzonych z myślą o dziewczętach i ich piłkarskim rozwoju.

Reprezentacja Polski Kobiet zajmuje obecnie w rankingu FIFA 28. miejsce, najwyższe od 2007 roku. Nasze piłkarki występują w najlepszych klubach Europy min: PSG, czy Juventusie Turyn. Także na poziomie ligowym Panie przewyższają Panów. Mistrz Polski Kobiet systematycznie występuje w Womens Champions League, co dla drużyn z Ekstraklasy jest wciąż nie lada wyzwaniem.

Wszystke te osiągnięcia nie są jednak normą w polskiej piłce. Poprawę sytuacji zawdzięczamy w dużej mierze zwiększeniem dostępności miejsc do treningu wśrod dziewcząt. W przeszłości klubów, w których dziewczyny mogły swobodnie trenować było niewiele. Najczęściej dołączały do drużyn z chłopcami, przez co często ich rozwój był hamowany. Brakowało drużyn prowadzonych wyłącznie dla dziewcząt, zwłaszcza w najmłodszych grupach treningowych. 

Na szczęście w polskiej piłce pojawia się coraz więcej damskich sekcji piłkarskich. Kluby coraz chętniej stawiają na futbol Pań, widząc płynące korzyści i konieczność rozwoju piłki kobiet, jako  niezbędnik do podnoszenia poziomu gry także u mężczyzn.

APR Ladies - drużyna piłkarska dla dziewcząt

W Akademii Piłkarskiej Reissa od 2019 roku funkcjonuje drużyna APR Ladies - zespoły piłkarskie dla dziewcząt w wieku od 4 do 12 lat, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerek dziewczęta mogą w komfortowych warunkach rozwijać swój potencjał. Zawodniczki mają możliwość poprawiać się nie tylko piłkarsko, ale przede wszystkim ruchowo. Najważniejsze, że świetnie się przy tym bawią i zarażają  pasją do sportu.  

Dla nas to ważny krok w rozwoju klubu. Chcemy w aktywny sposób uczestniczyć w tworzeniu i podnoszeniu poziomu piłki kobiecej. Już dziś możemy pochwalić się kilkoma wychowankami, które debiutowały w młodzieżowych reprezentacjach Polski - powiedział Piotr Reiss, ambasador klubu.

APR Ladies nie prowadzi selekcji, do klubu dołączać można przez cały rok. W chwili obecnej Akademia Reissa prowadzi zajęcia dla dziewcząt w 3 miejscowościach: Poznaniu, Przeźmierowie oraz Gostyniu.

Aby dołączyć do APR Ladies i skorzystać z 2 darmowych treningó należy wejść na stronę www.akademiareissa.pl lub zgłosić się pod adresem w.kulis@akademiareissa.pl, 508670332.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group