Dziewczyny rozpoczynają treningi!

05-02-2019, 18:21 Dodatkowe projekty

Dziewczyny rozpoczęły treningi!

W miniony weekend odbyła się pierwsza konsultacja drużyny APR Ladies. Nowy projekt Akademii Piłkarskiej Reissa, która z myślą o rozwoju kobiecego futbolu i zapewnieniu dziewczynkom warunków  do gry rozpoczęła treningi zespołów wyłącznie dla dziewcząt. APR Ladies, to drużyny piłkarskie stworzone z myślą o dziewczynkach, które chcą rozpocząć przygodę z piłką pod okiem wykwalifikowanej kadry. W tej chwili dziewczynki trenować będą w Poznaniu oraz Baranowie.

Chcemy stworzyć miejsce, gdzie zawodniczki w komfortowych warunkach będą mogły podnosić swoje umiejętności i cieszyć się z uprawiania sportu, a w przyszłości rywalizować w juniorskich ligach dla dziewcząt. Dwie wychowanki naszej akademii miały okazję zadebiutować w reprezentacji Polski, chcemy dalej iść tą drogą mówi Piotr Reiss patron klubu.

Przybyli piątkowym popołudniem rodzice wraz z dziećmi byli pod wrażeniem obiektu i jego wymiarami. Dziewczynki trenują na jednym z najnowocześniejszych obiektów w Wielkopolsce - APR Arenie Dębiec, który daje możliwość trenowania w najlepszych warunkach przez cały rok.

Dowiedz się więcej o APR Arenie Dębiec!

Dziewczynki bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez trener Monikę Prostko. Dla dzieci była to bardzo dobra okazja, aby poznać resztę drużyny i zaadoptować się do obiektu. Podczas treningu nikomu nie znikał uśmiech z twarzy, zawodniczki świetnie się bawiły a przede wszystkim bezpiecznie. Rodzice mieli możliwość porozmawiać z trenerką i koordynatorem  o szczegółach projektu.

W drużynach akademii już teraz występuje spora liczba zawodniczek, które z sukcesami rywalizują w drużynach z chłopcami. W pewnym momencie przeszkodą mogą być jednak różnice wynikające z warunków fizycznych. Dlatego chcąc zapewnić dziewczynom jak najlepsze warunki do rozwoju rozpoczynamy projekt APR Ladies – dodaje koordynator projektu Wiktor Kuliś.

Obecnie prowadzone są treningi konsultacyjne z trenerkami, których celem jest utworzenie pełnej grupy i podzielenie dziewcząt ze względu na wiek. Konsultacje mają także na celu adaptacje zawodniczek i przygotowanie do regularnych treningów. Wstęp jest otwarty, każda chętna dziewczyna w wieku od 4 do 12 lat może uczestniczyć w zajęciach. Następne treningi odbędą się 15 lutego - Poznań oraz 19 luty Rokietnica - sprawdź szczegóły.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group